FAQ :: Szukaj ::  Rejestracja ::  Profil :: Wiadomości :: Zaloguj 
WPISY NA SUM (STUDIA II STOPNIA)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    forum.filmoznawcy.pl Strona Główna -> Pytania kandydatów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sekretariat

PostWysłany: 25.07.2011, 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ukrywam, że miejsca na zaocznych jeszcze są i że został otworzony drugi nabór.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wobix

PostWysłany: 25.07.2011, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ehe Wink
aanka

PostWysłany: 26.07.2011, 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również się nie dostałam. Jestem na 66 pozycji na liście rankingowej. Może 10 osób zrezygnuje, może nie? Trudno jest mi w to wszystko trochę uwierzyć. Mam średnią 4,33, może nie jest idealna, ale chyba tez nie taka najgorsza. Nie mogę zrozumieć jak się ma moja ocena np. z historii filmu powszechnego u prof. Stachówny do oceny jakiegoś studenta psychologii np.z przedmiotu biofizjologiczne podstawy zachowania? Nie wiem też po co pisałam pracę licencjacką? Co z tego, że mam z niej 5, że z obrony tez mam 5 i że mam bardzo dobrą recenzję dr Nacher i prof. Wilka, skoro w ogóle nie jest to brane pod uwagę. Uczyłam się w tym Instytucie przez 3 lata, ktoś wkładał w to bardzo dużo pracy, po czym okazuje się, że mam takie sama prawa jak studenci innych kierunków, z innych Instytutów. Jeśli ja chce iść na jakiś inny kierunek w innym Instytucie, muszę zdać egzamin wstępny albo przejść rozmowę kwalifikacyjną, żeby wykazać, że posiadam jakąkolwiek wiedzę z tego obszaru. Nie rozumiem, dlaczego nasz Instytut, jeśli kształci ludzi przez 3 lata i po części jest za ich edukację odpowiedzialny, traktuje ich dokładnie tak samo jak studentów z innych Instytutów. Rok przerwy nie jest tragedią, ale szkoda, że być może ktoś mi ten rok przerwy narzuca. W tym roku akademickim bardzo mało osób z naszego 3 roku zdążyło się obronić, gdyż nie ma czasu na poprawki i w razie potknięcia, obrona przesuwa się na wrzesień. Nie rozumiem więc, po co, tak bardzo się starałam, żeby nie mieć żadnej poprawki i wyrobić się z obroną w lipcu, żeby zdążyć z rekrutacją, skoro bardzo prawdopodobne, że i tak będę miała ten rok przerwy i to nie z własnego wyboru. Zaakceptowałam już i pogodziłam się, że obecnie najważniejsze są numerki w systemie, przestaliśmy mieć imiona i nazwiska, a przede wszystkim mamy numer w ERK, liczą się cyfry średniej, ale z całym szacunkiem dla systemu bolońskiego i całego systemu polskiej edukacji, za tymi cyferkami są też ludzie. Jeśli rekrutacja w przyszłym roku się nie zmieni, a my nie mamy szansy poprawić już swojej średniej, to właściwie w przyszłym roku będzie dokładnie taka sama sytuacja jak teraz. Czy mam zatem iść np. na dziennikarstwo I stopnia, żeby za 3lata wrócić z lepszą średnią i wtedy zostanę przyjęta? Jak mam iść na studia II stopnia na innym kierunku, skoro uczyłam się 3 lata o filmie i nie mam bladego pojęcia np. o psychologii i szans, żeby się tam dostać. Może moja opinia jest pisana na gorąco i z emocjami, ale jak mam podejść do tego wszystkiego na chłodno, skoro mam wrażenie, że 3lata mojej pracy na tym kierunku po części idzie właśnie na marne. Uważam, że jest to niesprawiedliwe i jest mi po prostu po ludzku przykro, że właśnie ktoś podcina mi skrzydła, być może odbierając mi szansę studiów II stopnia. Zresztą z tego co widzę, nie jestem sama. Anka Kenig
Powrót do góry
wobix

PostWysłany: 26.07.2011, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzy lata psu w dupę, tak w skrócie, co nie? Wink
czekam aż ktoś z psycho/socjo/kosmeto nas wyśmieje, że trzeba było się uczyć, a nie teraz beczeć, bo takie coś też już było Laughing

Gość
PostWysłany: 27.07.2011, 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post

Brawa dla Ani! Popieram!
Powrót do góry
wobix

PostWysłany: 28.07.2011, 6:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra, już po, ktoś się przesunął z rezerwy szczęśliwie?
i jakiś głos wykładowców by się przydał, naprawdę jestem ciekawy reakcji Mr. Green

aanka

PostWysłany: 28.07.2011, 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze nic nie wiadomo, przynajmniej na moim koncie erk ciągle bez zmian.
Powrót do góry

Gość
PostWysłany: 28.07.2011, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post

Na moim erk również bez zmian Sad
Powrót do góry
Sekretariat

PostWysłany: 28.07.2011, 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo,
Na liście studentów dziennych na SUM ostatecznie są 44 osoby. Ponieważ nikt z wpisanych nie zrezygnował, oznacza to, że niestety nie będzie wpisów z listy rezerwowej. Oczywiście na wszelki wypadek warto zaglądać do ERK, ale proszę sobie już nie robić nadziei.
Jeśli ktoś z Państwa bierze pod uwagę studia płatne, to został otworzony drugi nabór na SUM zaoczny.
Pozdrawiam serdecznie,
Patrycja Włodek
Powrót do góry

Gość
PostWysłany: 28.07.2011, 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post

Pytanie! dodatkowy nabór na studia II stopnia-studia zaoczne!

Czy przy drugim naborze na filmoznawstwo minimalny wynik kwalifikacji również wynosi 45 punktów?
Powrót do góry
Sekretariat

PostWysłany: 28.07.2011, 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem z działu rekrutacji, to nie można zmienić zasad w trakcie, w związku z tym w 2 naborze również będzie obowiązywał ten sam próg punktowy.
Patrycja Włodek
Powrót do góry
aanka

PostWysłany: 28.07.2011, 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja również mam pytanie: po I rekrutacji na erk widnieje informacja, że ostatni aktualnie zakwalifikowany do przyjęcia na pierwszy rok tych studiów kandydat znajduje się na 56 pozycji listy rankingowej. Jeżeli 44 osoby doniosły dokumenty to 12 osób zrezygnowało? Nie zwalniają się zatem ich miejsca? czy teraz zdecydowano o innym limicie przyjęć?
Powrót do góry
wobix

PostWysłany: 28.07.2011, 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po prostu kolega który był na 53 a został przyjęty, jednak nie został przyjęty, a jedynie przeproszony i pożegnany jak mniemam Laughing

co do płatnych studiów - owszem takowe jednak wybrałem, ale nie teoretyczne, a praktyczne, do zobaczenia gdzieś kiedyś może Wink

Gość
PostWysłany: 28.07.2011, 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post

Ja jestem kolegą który był na 53 miejscu i dokonałem wpisu na studia. Także musi tu być jakiś myk.
Powrót do góry
aanka

PostWysłany: 28.07.2011, 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może mi w takim razie ktoś ten myk wytłumaczyć? bo nie rozumiem.
Powrót do góry
Sekretariat

PostWysłany: 28.07.2011, 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi tu o - faktycznie skomplikowany - system wymyślony przez dział rekrutacji. Przy limicie 40 do wpisu zakwalifikowano 56 osób, z których 16 przy wpisie zaznaczyło, że filmoznawstwo nie jest ich kierunkiem priorytetowym. Kilka z tych osób mimo to zdecydowało się wpisać, stąd limit został przekroczony o 4 osoby. Gdyby wszyscy się zdecydowali na wpis, to na roku byłoby 56 osób, mimo limitu 40 podanego przez ISzA.
Natomiast nikt nie zostaje przesunięty na te 12 miejsc, ponieważ podstawowy limit wynosi 40.
Jeśli ktoś z Państwa ma wątpliwości o co chodzi i jak to działa, to proszę się kontaktować z rekrutacją, która to wymyśliła. Sekretariat dostaje tylko i wyłącznie listę rankingową i informację o maksymalnej liczbie osób, które mogą się wpisać.
Patrycja Włodek
Powrót do góry
wobix

PostWysłany: 28.07.2011, 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale brak rozmowy/egzaminu to już tylko i wyłącznie buba instytutu i serdeczne pozdrowienia Wink
Sekretariat

PostWysłany: 28.07.2011, 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczegółowe kryteria rekrutacji wynikają z decyzji ISzA.
Powrót do góry
aanka

PostWysłany: 28.07.2011, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za wyjaśnienie. Ja zdania na temat tej rekrutacji, niesprawiedliwej rekrutacji nie zmienię, nie będę się już jednak powtarzała, bo to bezsensu. Mam nadzieję, że ktoś, kto wymyślił taki system i kryje się pod ogólnie brzmiącym ISzA zmieni zdanie i inaczej będzie to wszystko wyglądało w przyszłym roku. Życzyłabym tego sobie i innym studentom filmoznawstwa studiów I stopnia. Powodzenia dla tych, którzy się dostali.
Powrót do góry
parwati

PostWysłany: 28.07.2011, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to jest w ogóle możliwe?? albo się ustala limit 40 albo 56! co to ma być, że gdyby oni się wpisali to zostałby rozszerzony a jeśli nie to zostajemy przy 40?? fakt jest taki: skoro 12 osób z 56 zrezygnowało a ja byłam 62 to powinnam się dostać!!! powtarzam: to są żarty!!
Caska

PostWysłany: 03.08.2011, 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sobie mysle. Drodzy filmoznawcy, moze sprobujcie sie dogadac, wy, ktorzy jestescie do tego 12 miejsca pod kreska, i napiszcie jakis list - do Dziekana. Uniwersytet to stara zerdzewiala maszyna, ale z wlasnych doswiadcyen wiem, ze wiele rzeczy mozna zalatwic na wlasna reke. Napiszcie o idiotycznym limicie 40/56 (nie uzywajac slowa idiotyczny:), o swoich srednich, o tematach prac lic, zainteresowaniach, praktykach itd. O niesprawiedliwej rekrutacji. Napiszcie, ze jestescie filmoznawcami, zajmujecie sie filmem od 3 lat i bardzo wam zalezy na tych studiach. Nie mowie, ze to duza szansa, ale jestem przekonana, ze jakas tam zawsze jest... Moze uda Wam sie uzyskac poparcie ktoregos z wykladowcow? Jakis list rekomendacji itd. Warto pewnie zdazyc z tym wszystkim do polowy wrzesnia. Jezeli nawet nie zostaniecie przyjeci, to moze da to ludziom od rekrutacji (w ISzA) do myslenia. Sprobujcie powalczyc. Mysle, ze warto. Tylko trzeba sie jakos zgadac:)

Pozdrawiam, Hana
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wobix

PostWysłany: 03.08.2011, 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żebrać o miejsce? miejmy godność... Wink
Caska

PostWysłany: 03.08.2011, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile Hahaha. Zapomnialam, ze do Polakow pisze:) Moim zdaniem to nie zebranie a proba otrzymania tego, co wam sie nalezy. Ale oczywiscie zalezy od punktu widzenia. Godnosc jest wazna. Zgoda. Powodzenia zatem.
Hana

PS. Wobix, rozumiem, ze nigdy "nie zebrales" o drugi termin egzaminu, lepsza ocene albo przesuniecie referatu na za tydzien. SZACUN! Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wobix

PostWysłany: 03.08.2011, 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ZEBYS WIEDZIALA ZE NIGDY Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy drugi termin? raz uwaliłem zerówkę, lepszą ocenę? nie dało dostawać się lepszych Wink a raczej jak napisałem tak miałem, terminy to terminy jeśli chodzi o referaty - gdyby nie to, już dawno miałbym przewalone w moich pracach Wink

trochę żartuję z tą "godnością", mi po prostu aż tak nie zależy, ale jak najbardziej parwati i anka takie pismo wystosować powinny, oczywista rzecz Smile

Gość
PostWysłany: 03.08.2011, 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post

Jak wiemy, ludzie z ISzA czytają forum, wykładowcy również, więc oni również wiedzą, co o tym myślimy. W zeszłym roku podobno byli niezadowoleni z rekrutacji, i we wrześniu była mowa o tym, że test pownien być jeszcze trudniejszy. Nie wiem skąd przyszedł w takim razie wniosek, że testu w ogóle być nie powinno. Tzn. ja wiem skąd, ale jak mniemam nie wypada tego napisać ;]

Zastanawiam się tylko jakie są szanse na uruchomienie zaocznych. Czy w ogóle są na to jakieś realne szanse. Albo jeszcze się okaże, że nawet na zaoczne się nie dostane ;]
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    forum.filmoznawcy.pl Strona Główna -> Pytania kandydatów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: