FAQ :: Szukaj ::  Rejestracja ::  Profil :: Wiadomości :: Zaloguj 
Jakie przedmioty?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    forum.filmoznawcy.pl Strona Główna -> Pytania kandydatów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Francois88

PostWysłany: 15.07.2010, 17:56    Temat postu: Jakie przedmioty? Odpowiedz z cytatem

Witajcie, szukałem intensywnie sylabusa ale nigdzie jakoś nie mogę znaleźć... Może wiecie czy on w ogóle istnieje? Smile Chciałem sobie dokładnie posprawdzać jakie są przedmioty na poszczególnych rocznikach i po ile ECTSów jest za nie.
Dzięki z góry za pomoc

że i przed szkodą i po szkodzie głupi."
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
starmi

PostWysłany: 15.07.2010, 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie przywiązuj się do tego, bo wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie.
jeśli się dostaniesz, to uraczą Cię kolorową książeczką, gdzie część faktycznych informacji jest zawsze zawarta

http://www.lastfm.pl/user/HolaOla
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Francois88

PostWysłany: 15.07.2010, 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

już się dostałem, więc czekam na książeczkę ;p

ale nie bardzo rozumiem dlaczego przedmioty mają się tak zmieniać... przecież program studiów pozostaje chyba taki sam dla kolejnych roczników? Że harmonogram się zmienia jak w kalejdoskopie to jasne, ale program studiów aż tak drastycznie się chyba nie zmieni. Chodzi mi głównie o to, które przedmioty mógłbym sobie poprzepisywać. Znalazłem tylko coś takiego:

http://www2.uj.edu.pl/ects/pl/wydzialy/wziks/filmoznawstwo/index.html

ale nie wiem na ile to aktualne i tam chyba nie ma wszystkich przedmiotów, tylko te kierunkowe.

Powrót do góry
wobix

PostWysłany: 15.07.2010, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o, ale fajne
w sumie to chyba wszystko jest i to na 5 lat

e.M.

PostWysłany: 16.07.2010, 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest stary harmonogram, ale tak właściwie poza drobnymi korektami w nazwie przedmiotów (np zamiast Literatury XIX i XX w. jest teraz historia literatury) i zmniejszeniem godzin innych (Krytyka jest obecnie prowadzona przez jeden semestr, nie dwa) to prawie wszystko tam jest. Brakuje pierdół typu Historia kultury, socjologia kultury, filozofia kultury, estetyka, antropologia film (ale to dopiero na IV r.), interpretacja filmu (chyba, że to wycofają, skoro był to przedmiot na żądanie) i pewnie paru innych rzeczy, ale teraz nie pomnę.
Powrót do góry
wobix

PostWysłany: 16.07.2010, 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

e.M. napisał(a):
przedmiot na żądanie

brzmi jak przystanek na żądanie Very Happy

no , to generalnie koledze pomogliśmy. PIERWSZY RAZ KOMUŚ Laughing

starmi

PostWysłany: 16.07.2010, 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarek, jestem z Ciebie dumna.

Powrót do góry
wobix

PostWysłany: 16.07.2010, 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mów nic więcej <kraśnieje>
e.M.

PostWysłany: 16.07.2010, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

olla napisał(a):
Jarek, jestem z Ciebie dumna.

No tak, bo Jarek to najwięcej pomógł Razz
Powrót do góry
starmi

PostWysłany: 16.07.2010, 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta, jestem z Ciebie dumna. Również.

Ostatnio zmieniony przez starmi dnia 16.07.2010, 21:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Francois88

PostWysłany: 16.07.2010, 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie chcę nikomu odbierać zasług, ale chyba najbardziej to ja pomogłem, bo sam sobie tą rozpiskę z przedmiotami znalazłem Wink ;p
Powrót do góry
starmi

PostWysłany: 16.07.2010, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tymczasem, ja nadal nalegam, abyś się za bardzo nie przywiązywał Smile

Powrót do góry

Gość
PostWysłany: 17.07.2010, 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post

Pragnę dostać się na Filmoznastwo.
Mam do tego niekonwencjonalne pytanie.

Polski Rozszerzony. Te osoby, które dostały powyżej 90%. Z jakich materiałów korzystaliscie? Były wśród nich jakieś książki-gwiazdki, dziełka cudowne, dynamity? Istnieją jakieś szlaki, którymi podążając, można zagwarantować sobie wysoki wynik? Jakim sposobem to się Wam udało?

Jestem zapalonym czytelnikiem literatury, lecz z maturalnego egzaminu dostałem ocenę bardzo niską. Nie do końca jest to zatem kwestia mozolnej pracy. Zdaje się, że napisane wypracowanie nie spełniało wymogów.

Pzdr.

PS. Wybaczcie wybór tego właśnie tematu, ale jest on najświeższy spośród istniejących, a ja nowego zakładać nie chciałem.[/b]
Powrót do góry
Francois88

PostWysłany: 18.07.2010, 8:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polski rozszerzony jest na inteligencję i na umiejętność wstrzelenia się w klucz. Ja w ramach przygotowywania się do niego robiłem bardzo dużo wypracowań z matur z ubiegłych lat. Trzeba wyćwiczyć sobie ten schemat, wiedzieć za co przyznawane są punkty i przede wszystkim pisać konkretnie a nie lać wodę, odnosząc się nieustannie do tekstu źródłowego. Często trzeba pisać rzeczy oczywiste, ale właśnie za nie przyznawane są punkty.

Ważne jest też dobre zrozumienie tematu. Jeżeli w temacie jest analiza, to mam robić analizę a nie interpretacje i na odwrót.

Powrót do góry

Gość
PostWysłany: 18.07.2010, 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post

Dzięki Ci. Już zaczynam przygotowywać się do przyszłego szturmu.

Jeżeli ktoś jeszcze jest na tyle dobry, by podzielić się ze mną swoimi sekretami, będę dozgonnie wdzięczny. Wśród rzeczy poszukiwanych są również wyróżniające się pozycje książkowe, podręcznikowe - źródła wiedzy z których czerpaliście.

Mam nadzieję, że moje pytania nie są wystraczająco bezczelne, by można je było takimi nazwać.

Pozdrawiam. Smile
Powrót do góry
ViviKa

PostWysłany: 18.07.2010, 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto posługiwać się dużą liczbą pojęć - zawsze popartych przykładami z tekstu, najlepiej w formie cytatów. No i pisać, pisać, pisać wszystko, co przychodzi do głowy, łącznie z oczywistościami. Niby jakość pracy powinna być ważniejsza od jej rozmiarów, ale w praktyce - im dłuższa, tym lepsza, bo więcej punktów się "natrzaska" Smile.

Jeśli chodzi o książki, to myślę, że pomóc może oczytanie się w dobrych naukowych interpretacjach utworów (wstępy z BN-ek itp.) - poznaje się w ten sposób pewien wzorcowy styl pisania o literaturze.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    forum.filmoznawcy.pl Strona Główna -> Pytania kandydatów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: