FAQ :: Szukaj ::  Rejestracja ::  Profil :: Wiadomości :: Zaloguj 
próg punktowy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    forum.filmoznawcy.pl Strona Główna -> Pytania kandydatów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marika19

PostWysłany: 14.06.2010, 9:08    Temat postu: próg punktowy Odpowiedz z cytatem

Witam! Jaki jest obecny próg punktowy na studia zaoczne (UJ, filmoznawstwo), czy ktoś się może orientuje? Będę wdzięczna za odpowiedź. Smile
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Tom_

PostWysłany: 20.06.2010, 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich Very Happy i dołączam się do pytania
Powrót do góry
wobix

PostWysłany: 20.06.2010, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co roku inny, zależnie od osiągnięć kandydatów, pasuje wam taka odpowiedź?
+zaoczne chyba "kto pierwszy ten lepszy"

ViviKa

PostWysłany: 30.06.2010, 5:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie dostałam wyniki matur: mam 93% z polskiego i 68% z angielskiego, oba rozszerzone.
Wiem, że nigdy nic nie wiadomo i co rok progi są inne, ale jak Wam się wydaje - wystarczy??
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wobix

PostWysłany: 30.06.2010, 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raczej tak, choć ten angielski słaaaabo oj słaaaabo Razz hehe
ViviKa

PostWysłany: 30.06.2010, 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wobix napisał(a):
raczej tak, choć ten angielski słaaaabo oj słaaaabo Razz hehe

Wiem, dlatego cieszy mnie, że to polski mnożą przez 1,75 Smile. Zarejestrowałam się jeszcze na drugi kierunek, nie daj Bóg, żebym się na oba dostała, bo dopiero będę miała dylemat Wink.
Powrót do góry
Komuch

PostWysłany: 30.06.2010, 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój wynik: Polski - 90 i Ang - 75 oba na roz.

Dostałem się dopiero z drugiego naboru z listy rezerwowej.

ViviKa

PostWysłany: 30.06.2010, 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komuch napisał(a):

Co przy małej liczebności kierunku świadczy o tym, że byłeś tuż pod kreską. Ale dziękuję, to trochę studzi moją nadzieję. A także zapędy. Obawiam się, że gdybym się przypadkiem dostała, to będę cholernie odstawać intelektualnie Wink.
Powrót do góry
wobix

PostWysłany: 30.06.2010, 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ViviKa napisał(a):
Komuch napisał(a):

Co przy małej liczebności kierunku świadczy o tym, że byłeś tuż pod kreską. Ale dziękuję, to trochę studzi moją nadzieję. A także zapędy. Obawiam się, że gdybym się przypadkiem dostała, to będę cholernie odstawać intelektualnie Wink.

jestem skory polemizować, wyniki matur nijak mają się do poziomu intelektualnego

Komuch

PostWysłany: 30.06.2010, 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam. A już tym bardziej do poziomu wiedzy filmowej...
wobix

PostWysłany: 30.06.2010, 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

się dobrały sfrustrowane pały Laughing
ViviKa

PostWysłany: 12.07.2010, 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oświadczam, że się dostałam Smile. Ale jestem 64. i nie wiem, jak to możliwe, skoro w zakładce "limit przyjęć" stoi wciąż "40". No ale nie mnie, maluczkiej myśleć o takich sprawach...Wink. Choć jeśli mi napiszą, że doszło do błędu, awarii czy innego gradobicia i jednak nie zostałam zakwalifikowana, to się zdenerwuję Smile.
Powrót do góry
Komuch

PostWysłany: 12.07.2010, 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nauczeni doświadczeniem z poprzednich lat wiedzą, że te 14 osób zrezygnuje Smile
Komuch

PostWysłany: 12.07.2010, 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I wydaje mi się, że limit to 50. Przynajmniej tak było rok temu...
ViviKa

PostWysłany: 12.07.2010, 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komuch napisał(a):
Nauczeni doświadczeniem z poprzednich lat wiedzą, że te 14 osób zrezygnuje Smile

Myślisz, że jako 64. jestem idealnie ostatnia?? Byłoby zabawnie Smile. Nie napisali mi, niestety, ile osób przyjęto. Ale np. moja koleżanka składała na amerykanistykę, nie dostała się i dostała informację, że zakwalifikowano 97 osób. A ten limit, który jest opisywany jako "maksymalna liczba osób, które mogą rozpocząć studia" to miało być 70. Jest to trochę mylące.

Bardzo się cieszę, że się dostałam, ale nie otwieram jeszcze szampana, bo dostałam się też na drugi kierunek i wciąż się miotam. Czy istnieje możliwość studiowania dwóch kierunków jednocześnie od pierwszego roku? Przestudiowałam dość dokładnie regulamin studiów, ale nie jest to jasno ujęte, natomiast grzebiąc w sieci znajduję tak sprzeczne odpowiedzi, że mnie skręca. Zamierzam jutro gdzieś zadzwonić i się dowiedzieć, ale może Wy wiecie...? Zaznaczam przy tym, że nie bardzo się widzę na dwóch kierunkach, raczej nie dałabym rady, ale chcę spróbować, rozpocząć oba i wtedy zdecydować, z którego zrezygnuję albo przynajmniej zastanowić się spokojnie do września. Dzięki z góry za odpowiedź Smile
Powrót do góry
wobix

PostWysłany: 13.07.2010, 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to twoje życie, twoje umiejętności, twoje doświadczenia, decyduj sama.
nie wierzę, że tak trudno przychodzi podejmowanie samodzielnych decyzji.

ViviKa

PostWysłany: 13.07.2010, 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wobix napisał(a):
to twoje życie, twoje umiejętności, twoje doświadczenia, decyduj sama.
nie wierzę, że tak trudno przychodzi podejmowanie samodzielnych decyzji.

Decyzję o studiach podejmę sama, nigdy nie pytałabym o to na forum. Zapytałam jedynie o możliwość (prawną czy jak to tam określić) studiowania 2 kierunków jednocześnie od I roku.
Powrót do góry
Komuch

PostWysłany: 13.07.2010, 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma prawnych podstaw, które to uniemożliwiają. Ale odradzam. Bardzo ciężko pogodzić dwa kierunki i każdy na I rok.
Można studiować dwa (czego jestem przykładem) i dawać rady wszystko pogodzić ale jak jest różnica roków.
Oczywiście jak się zepnie pośladki to da się to zrobić, ale wtedy całe życie towarzyskie mówi Bye Bye ( a to moim zdaniem jest najlepsze w studiowaniu, szczególnie w Krakowie).
Jaki problem za rok pójść na ten drugi kierunek. Zresztą nawet po pół roku nie będzie się wiedziało, który jest lepszy. Kierunek pokazuje swoje prawdziwe oblicze gdzieś tak w połowie II rok kiedy skończą się przedmioty ogólne (oczywiście są wyjątki).
No i w ten sposób zabierzesz komuś miejsce. Dla Mnie jako lewicowca to dość przekonywujący argument Smile

wobix

PostWysłany: 13.07.2010, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komuch napisał(a):

No i w ten sposób zabierzesz komuś miejsce. Dla Mnie jako lewicowca to dość przekonywujący argument Smile

lubięto.

vivik - sory jeśli źle zinterpretowałem twoje pytanie ;v

ViviKa

PostWysłany: 13.07.2010, 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komuch napisał(a):

Przekonywający:P. Myślę o tym i to też dla mnie jest solidny argument, ale z drugiej strony - ile takich osób ma na sumieniu uczelnia, która twierdzi, że przyjmie 70 osób, a przyjmuje 97? A dlaczego nie 98? A dlaczego nie 99, skoro już olewamy wcześniej ustalone limity?

Nie twierdzę, że na pewno tak zrobię, chcę po prostu teraz wiedzieć, na czym stoję. I czuję się tutaj mocno skrytykowana, a wydaje mi się dość normalne, że po maturze składa się papiery na kilka kierunków i niekoniecznie tylko jeden z nich jest wymarzony, a reszta na wszelki wypadek. Co jeśli ma się 2 pasje w życiu, a ja głównie dla pasji, wiedzy i poznawania świata chcę to studiować, bo tak zwany zawód już mam...?
Powrót do góry
wobix

PostWysłany: 13.07.2010, 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak masz zawód to do roboty a nie w studenta się bawić, WON!!!!!
Laughing

Gość
PostWysłany: 22.07.2010, 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post

Jaki masz zawód?
Powrót do góry
szarlota

PostWysłany: 22.07.2010, 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może muzyk? Wink
Powrót do góry
beti

PostWysłany: 22.07.2010, 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może poszli do lasu... A może siedzą w studni...

No, przecież jasno stoi w regulaminie uczelni, że nie wolno studiować od pierwszego roku jednocześnie filmoznawstwa i jakiegoś drugiego kierunku... Bodajże jest to punkt szesnasty i cztery czwarte...

Twisted Evil
Powrót do góry
ViviKa

PostWysłany: 23.07.2010, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał(a):
Jaki masz zawód?

Nauczyciel. Nie muzyki Wink.

beti napisał(a):

No, przecież jasno stoi w regulaminie uczelni, że nie wolno studiować od pierwszego roku jednocześnie filmoznawstwa i jakiegoś drugiego kierunku... Bodajże jest to punkt szesnasty i cztery czwarte...
Twisted Evil

Punkt ten, jak to zwykle bywa, widzieć mogą tylko wiedźmy, wróżki i czarodzieje. A ja nie mam zdolności magicznych za grosz, więc złamałam różdżkę na kolanie i poszłam się uczyć i szukać magii gdzie indziej.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    forum.filmoznawcy.pl Strona Główna -> Pytania kandydatów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: