FAQ :: Szukaj ::  Rejestracja ::  Profil :: Wiadomości :: Zaloguj 
Filmoznawstwo zaoczne jako drugi kierunek

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    forum.filmoznawcy.pl Strona Główna -> Pytania kandydatów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pulcherrimus

PostWysłany: 05.12.2007, 23:12    Temat postu: Filmoznawstwo zaoczne jako drugi kierunek Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!

Dopiero niedawno trafiłem na to forum i z zaciekawieniem śledzę Wasze posty. Z racji tego, że kocham film i bardzo interesowałby mnie ten kierunek, chciałem się zapytać (choć moje pytanie może wydać się błahe) czy można pogodzić dosyć absorbujące studia dzienne z zaocznym filmoznawstwem?
Wiem,że o tych studiach nie powinno się mówić w kategoriach trudne-łatwe, ale czy trzeba bardzo dużo czasu poświęcić? Właśnie w mojej sytuacji czas jest rzeczą cenną. Marzą mi się te studia ale nie wiem czy podołam...
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szarlota

PostWysłany: 06.12.2007, 8:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś"... dasz radę Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wobix

PostWysłany: 06.12.2007, 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mamy i takich, którzy studiują dziennie dwa kierunki w tym filmoznawstwo, więc... Wink
pulcherrimus

PostWysłany: 11.12.2007, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A opowiedzcie proszę coś o tych studiach w trybie zaocznym
Powrót do góry
szarlota

PostWysłany: 11.12.2007, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

* cała sobota i pół niedzieli wykładów co 2 tygodnie
* i ... mamy angielski Twisted Evil
* fajnie jest Mr. Green

coś przeoczyłam?
Powrót do góry
anton

PostWysłany: 11.12.2007, 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odnosnie studiow zaocznych to moge smialo powiedziec, ze ze swoich bylem bardzo zadowolony. czesto spotyka sie opinie, ze zaoczni sa z automatu gorzej traktowani, ale na krakowskim filmoznawstwie nie udalo mi sie potwierdzic tej tezy. byc moze wynika to po czesci z tego z jakimi wykladowcami ma sie zajecia - moj rocznik, bardzo maly zreszta, mial to szczescie, ze trafial na najlepsze nazwiska (kiepskich wykladowcow bylo malo, pomine nazwiska). zajecia byly bardzo kameralne i interesujace. ze studiow zaocznych, nie tylko na omawianym kierunku, mozna naprawde bardzo wiele wyciagnac (czasem wiecej niz na dziennych) - najwazniejsze to miec motywacje i duzo pracowac: czytac, ogladac, aktywnie brac udzial w zajeciach.

mam nadzieje, ze troche zachecilem

pozdrawiam,

ps.
aha. no i zaoczne w ISzA sa w przyzwoitej cenie

pps.
wiecej informacji na stronie http://www.film.uj.edu.pl/ - swoja droga, tu prosba do Admina, by umiescic te strone na www.filmoznawcy.pl w dziale Instytut (napewno ulatwi to zycie przyszlym studentom)
Powrót do góry
memu
Admin
PostWysłany: 11.12.2007, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anton napisał(a):

wiecej informacji na stronie http://www.film.uj.edu.pl/ - swoja droga, tu prosba do Admina, by umiescic te strone na www.filmoznawcy.pl w dziale Instytut (napewno ulatwi to zycie przyszlym studentom)

Link na filmoznawcach jest w dziale linki w logicznym miejscu. Ale skoro to nie wystarcza, to uwzględniając vox populi dodałem ładny link z prawej strony w dziale STUDIA. Zresztą i tak już niedługo filmoznawcy.pl będą wyglądać zupełnie inaczej. Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wobix

PostWysłany: 11.12.2007, 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

memu napisał(a):
Zresztą i tak już niedługo filmoznawcy.pl będą wyglądać zupełnie inaczej. Wink

no wreszcie!
i niech ktoś redaguje przyjmowane recenzje, czyta je albo cokolwiek no bo... Rolling Eyes ...no właśnie.

pulcherrimus

PostWysłany: 12.12.2007, 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy znacie może kogoś, kto studiuje filmoznawstwo zaocznie i jeszcze jeden kierunek dziennie?? daje ta osoba radę?
Powrót do góry
memu
Admin
PostWysłany: 12.12.2007, 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wobix napisał(a):
memu napisał(a):
Zresztą i tak już niedługo filmoznawcy.pl będą wyglądać zupełnie inaczej. Wink

no wreszcie!
i niech ktoś redaguje przyjmowane recenzje, czyta je albo cokolwiek no bo... Rolling Eyes ...no właśnie.

Jednoosobowa redakcja, czyli ja, czyta uważnie każdą nadesłaną recenzję i przeprowadza strasznie ostrą selekcję, w wyniku której zamieszczany jest tylko mały ułamek z tych najlepszych... Wink A prawda jest taka, że zamieszczam wszystkie, jakie do mnie przyjdą, nieraz je poprawiam interpunkcyjnie i ortograficznie, ale nie ingeruję w treść. I zawsze możesz napisać własną recenzję, jeśli masz jakies no bo... Rolling Eyes ...no właśnie.

pulcherrimus napisał(a):
A czy znacie może kogoś, kto studiuje filmoznawstwo zaocznie i jeszcze jeden kierunek dziennie?? daje ta osoba radę?

Średnio co trzeci student filmoznawstwa studiuje gdzieś indziej, 90% z nich studiuje dwa kierunki dzienne. Dają sobie radę, wystarczy się przyłożyć. To jest chyba najlepsze rozwiązanie, bo np. mi by się nie chciało po całym tygodniu zajęć iść na uczelnię w sobotę i niedzielę.

Ostatnio zmieniony przez memu dnia 12.12.2007, 17:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
anton

PostWysłany: 12.12.2007, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pulcherrimus napisał(a):

mi sie to udalo: dziennie w gdansku, zaocznie w krakowie.
Powrót do góry
pulcherrimus

PostWysłany: 14.12.2007, 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poważnie?? i co, dojeżdżałeś co drugi weekend z Gdańska do Krakowa??
Powrót do góry
anton

PostWysłany: 14.12.2007, 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dojezdzalem Smile byli tez tacy, co latali z Londyny, ale ze zdecydowanie mniejsza częstotliwością
Powrót do góry
pulcherrimus

PostWysłany: 18.12.2007, 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam zamiar dojeżdżać z Opola gdzie studiuje jeszcze dziennie biznes i wszyscy gdy słyszą o moich planach to się na mnie krzywo patrzą i mówią, że mam nasrane Laughing no ale skoro nie przeszkadza komuś z Gdańska dojeżdżać Wink
Powrót do góry

Gość
PostWysłany: 22.01.2008, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post

to ile kosztują zaoczne?? i czy na nie też trzeba polski i obcy zdawać na poziomie rozszerzonym? (bo już wyniki są nieważne)
Powrót do góry
wobix

PostWysłany: 22.01.2008, 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

placi sie tyle samo za kazde niestacjonarne.
w tym roku z tego co wiem to jeszcze kolejnosc zgloszen decyduje.
od kolejnego juz wyniki.

Varvulec
Gość
PostWysłany: 13.12.2009, 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post

Cześć!

Odnośnie wcześniejszej rozmowy chciałam zapytać, czy trudno jest (i czy to w ogóle możliwe?) przenieść się ze studiów dziennych na zaoczne po pierwszym semestrze?

Studiuję filologię polską na UP i mam tam dużo zajęc obowiązkowych i nieprzenoszalnych Wink oraz sporo praktyk. Marzy mi się szalenie filmoznawstwo, ale obawiam się, że dziennych studiów na obu uczelniach nie pogodzę (zwłaszcza biorąc pod uwagę odległość Smile ). Na razie mam plan iść na dzienne i próbować (o ile się dostanę, jeśli się nie dostanę - problem z głowy Smile ), a jeśli się nie uda, to przenieśc na zaoczne. Ale czy tak się da??
Powrót do góry
wobix

PostWysłany: 14.12.2009, 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie powinno być żadnych problemów, ale studia zaoczne są płatne.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    forum.filmoznawcy.pl Strona Główna -> Pytania kandydatów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: