FAQ :: Szukaj ::  Rejestracja ::  Profil :: Wiadomości :: Zaloguj 
Opłaty za zaoczne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    forum.filmoznawcy.pl Strona Główna -> Pytania kandydatów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Etú

PostWysłany: 29.05.2008, 7:46    Temat postu: Opłaty za zaoczne Odpowiedz z cytatem

Chciałbym studiować Filmoznawstwo jako drugi kierunek, w trybie zaocznym. Chciałbym się dowiedzieć jakie są opłaty za takie studia.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wobix

PostWysłany: 29.05.2008, 9:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko na stronie instytutu...
zaoczni tyle samo co wieczorowi w tym roku - 2100 zł za semestr.
pozdrawiam Wink

HiKrush

PostWysłany: 21.07.2009, 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc pytam tutaj.

Czy to, że zaocznych w tym roku poinformowano o opłacie tydzień przed terminem wpłaty i to, że pierwszej wpłaty nie można podzielić na raty jest zgodne z regulaminem?

Pytam, bo to trochę paranoia, przynajmniej dla mnie. Wyczarować dwa klocki w tydzień to jest metafizyka, nie filmoznawstwo, szczególnie dla studenta. Biorąc pod uwagę fakt, że trzeba jeszcze w Krakowie wymyślić mieszkanie i pracę, te dwa klocki stają się murem nie do przeskoczenia.

No więc to jest normalne i zgodne z regulaminem? Zawsze tak jest? Czy to po prostu kolejny etap rekrutacji, eliminacja, która ma na celu pozostawienie na uczelni jedynie bogate dzieci bogatych rodziców, dla których wyciągnięcie dwóch tysięcy w tydzień jest sprawą normalną?

Myślę, że pytam w imieniu większości, bo wczoraj na korytarzu przed sekretariatem nie ja jeden byłem w ciężkim szoku.

Z góry dzięki za odpowiedź.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Idea

PostWysłany: 21.07.2009, 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem jak to wygląda z terminem, w którym powinno się kandydatów poinformować, ale zawsze i raczej na większości uczelni pierwszej wpłaty nie można rozbijać na raty. a podczas rejestracji na studia nie pojawiła się żadna informacja o terminie uiszczenie pierwszej raty?
HiKrush

PostWysłany: 22.07.2009, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie. I w tym momencie sprawa jest trochę problematyczna, bo odłożonych pieniędzy nie wystarczy na pierwszy miesiąc mieszkania i opłatę za studia. Ba, nie wystarczy ich nawet na samą opłatę. Tymczasem w moim przykładowo przypadku nie mam nawet możliwości wzięcia kredytu, bo dwa tygodnie temu zwolniłem się z pracy i dzień dobry wiosno, bez zaświadczenia o dochodach dostanę kopa w plecy.

Tak przy okazji. Wszyscy, którzy liczycie na kredyt studencki, możecie na niego przestać liczyć, bo właśnie wracam z banku BGŻ, w którym od tego roku już nie przyznają tego kredytu. W PKO nawet nie sprawdzałem, bo nawet jeśli dają, to pieniążki zobaczycie najwcześniej w listopadzie.

Kapitalizm roxzorz Laughing

jolkah

PostWysłany: 23.07.2009, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do rozbijania na raty. Na umowie z UJotem w sprawei studiów wieczorowych jest wyraźnie napisane, że pierwszej raty nie można znieść całkowicie, albo nawet trochę. Ale o tym, że na raty jej nie można rozłożyć nic nie ma. Najlepiej powoływać się na tą właśnie umowę..
Powrót do góry
HiKrush

PostWysłany: 24.07.2009, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raty to pierwsza rzecz, o którą zapytałem. Nie można.

Wszelkie odwołania ogólnie rzecz biorąc nie mają sensu i ciekaw jestem, ilu z nas wykaże się nadprzyrodzonymi zdolnościami, ilu mocą magiczną, a kto po prostu zrezygnuje...

EDIT: A jak już człowiek zapłaci, to zaksięgować nie chcą. Chyba nie tylko ja mam dziś kaca Razz

Kustosz

PostWysłany: 27.07.2009, 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wpłaciłem w piątek, ale też jak na razie nie mogę doczekać się potwierdzenia, niby liczy się data nadania, ale człowiek ma stresa bo to jednak 2 kawałki.
Powrót do góry
HiKrush

PostWysłany: 28.07.2009, 1:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A, widzisz, ja gram w studencką planszówkę i poza petardą nie do omienięcia mam stres również. I Ogromne na raz ilości psów. Jak nie zaksięgują, to posypią się karne kieliszki, a tego nie chce nikt...

EDIT: Jest strasznie wcześnie, mucha wydaje dźwięk głośny jak bitwa o Anglię, łeb wpadł mi pod łóżko i boli, a na usosie nic. Wprowadzają elementy niepotrzebnej paniki, zupełnie zresztą niepotrzebnie.

Kustosz

PostWysłany: 28.07.2009, 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie bez zmian, chociaż termin już przekroczony, swoją drogą ciekawe ile musi upłynąć czasu za nim by się upomnieli.
Powrót do góry
Kustosz

PostWysłany: 29.07.2009, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzwoniłem do sekretariatu i powiedziano mi, że drugi nabór jest dopiero na początku września, więc teoretycznie aż do tego terminu mają czas na zaksięgowanie wpłaty.
Powrót do góry
wobix

PostWysłany: 29.07.2009, 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie panikujcie, nikt nie został nigdy z dnia na dzień skreślony z listy studentów bo się spóźnił 2,3 dni/tygodnie Razz z terminem wpłaty.
HiKrush

PostWysłany: 31.07.2009, 2:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie my się spóźniliśmy z wpłatą, tylko oni z zaksięgowaniem. Ale luz, jest już, równo z końcem kaca Razz
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    forum.filmoznawcy.pl Strona Główna -> Pytania kandydatów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: