FAQ :: Szukaj ::  Rejestracja ::  Profil :: Wiadomości :: Zaloguj 
seria pytań - studia zaoczne. płatności, rekrutacja etc

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    forum.filmoznawcy.pl Strona Główna -> Pytania kandydatów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
savon

PostWysłany: 26.11.2012, 15:42    Temat postu: seria pytań - studia zaoczne. płatności, rekrutacja etc Odpowiedz z cytatem

Z racji tego, że spontanicznie podjęta decyzja nie zawsze jest właściwa, postanowiłam zapytać Was o parę rzeczy.

Na początek - studiuje filologię polską dziennie we Wrocławiu (2 rok). Na filmoznawstwo chciałabym spróbować aplikować na trzecim roku, zaocznie oczywiście Smile

I stąd moje pierwsze pytanie - czy różnice między trybem dziennym a zaocznym są BARDZO znaczące? Mam na myśli - to polonistyka jest moim kierunkiem wiodącym, z którym gdzieś tam wiążę swoją przyszłość, a kino to chyba od zawsze była moja pasja, ten kierunek na pewno może być pomocny, uzupełniający, ale nigdy nie postawię na niego wszystkiego. Niemniej jeśli decyduję się płacić niemałe sumy za studiowanie, chciałabym coś z tych zajęć wynieść. (W planie zajęć zaocznych nie mogę odżałować na przykład muzyki filmowej...)
Dlatego chciałabym wiedzieć, czy zajęcia w trybie zaocznym umożliwiają studentom zdobycie KONKRETNEJ wiedzy, a jednocześnie - czy wymagają dużych nakładów pracy? Na trzecim roku będą mnie na pewno pochłaniały przygotowania do egzaminu licencjackiego, co nie oznacza oczywiście, że filmoznawstwo będę traktować jako wyjście do kina czy miły dwudniowy odpoczynek w Krakowie, bo to nie o to chodzi. Po prostu wiem, że nie będę w stanie czytać ogromnych ilości lektur etc.

Z lekturami zresztą wiąże się poniekąd moje kolejne pytanie - w programie studiów (ale dziennych) widziałam zajęcia związane z literaturą. Czy studia są bardzo nastawione na książki? Jak można się domyślić, tych mam chwilowo po uszy... Smile A filmo miało być rodzajem odskoczni od nich.
Wyczytałam gdzieś, że filmo jest jedynie specjalizacją kulturoznawstwa, ale z tego co widzę w programie zajęć, przynajmniej zaocznych, stawia się (na całe szczęście!) właśnie na film. Jak to wygląda od strony formalnej? Smile

Kinem, jak już wspomniałam, interesuję się od dawna, jednak bardzo amatorsko. Nie mam wiedzy na temat reżyserów filmowych, różnych konwencji, prądów w sztuce filmowej. Czy każdy aplikujący orientuje się w tego typu kwestiach? Czy jest sens iść na te studia posiadając jedynie nieumotywowaną miłość do kina?

A teraz parę pytań technicznych:
czy naprawdę rekrutacja polega na tym, kto pierwszy wyśle maila/list/cokolwiek innego z chęcią uczestnictwa w zajęciach?
WAŻNE - ile kosztuje semestr?
czy ten kierunek jest BARDZO oblegany?

Jakieś jeszcze pytanie chodzi mi po głowie... Smile Jak sobie przypomnę jakie, to dopiszę.
Nie wiem czy zorientujecie się w tym natłoku słów i myśli, niemniej liczę na wyczerpujące odpowiedzi Smile Dziękuję!
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    forum.filmoznawcy.pl Strona Główna -> Pytania kandydatów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: